SM systém Elastické lano

Kód: 894
Neohodnoceno
850 Kč
Externí sklad - odeslání do 2 dnů (1 ks)
Můžeme doručit do:
26.7.2024
  • tloušťka 6 mm, délka 220 cm
  • vysoká průtažnost (4x)
  • barva: modro-zelená
  • obsah balení: 1x elastické lano, 2x prodlužovací koncovka k lanu
  • originál lano od MUDr. Smíška

Detailní informace

Detailní popis produktu

Elastické lano pro SM systém neboli „Stabilizační a Mobilizační Systém“ (originál od MUDr. Smíška) slouží k léčbě, prevenci, regeneraci páteře a kloubů a posílení celého těla.

SM systém je metodika obsahující sestavy cviků, při kterých je potřeba elastické lano a které adekvátně aktivují ty svalové partie, jež jsou díky sedavému způsobu života oslabeny, a protahují ty svalové partie, jež jsou zkráceny. Autor této metody MUDr. Smíšek se opírá o více než pětadvacetiletou zkušenost a vychází z vzájemné propojenosti jednotlivých svalů – svalového řetězení. Aktivací jiné svalové skupiny tak ovlivňujeme další svalové skupiny.

Elastické lano je nezbytná pomůcka ke cvičení metody Spirální Stabilizace a budete ho využívat téměř u všech cviků. Je vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Lano je silné 6 mm, má naprosto specifický odpor a průtažnost a je navrženo přímo MUDr. Smíškem tak, aby při cvičení nedocházelo k přetěžování svalů. Vysoká průtažnost lana (4x) je zajištěna nejen materiálem samotné gumy, ale také unikátním opletem. K upevnění na ruku nebo nohu při cvičení slouží speciálně konstruovaná poutka s možností stáhnout poutko gumičkou. Součástí lana jsou také dvě různě silné prodlužovací koncovky, za které se lano přivazuje. Ze začátku je vhodnější přivazovat lano za slabší, černou koncovku, která má menší odpor a postupně přejít na silnější zelenou.

Výhody:

  • SM systém je komplexní systém péče o pohybový aparát, zpevňuje a protahuje svalové partie, které mají na jedné straně tendenci ochabovat a na straně druhé se zkracovat. Dochází tak k symetrizaci pohybového aparátu a následně i ke zlepšení funkcí orgánů lidského těla.
  • SM systém se využívá k léčbě, prevenci, regeneraci a jako kondiční trénink pro sportovce.
  • SM systém je určen pro ty, kteří si uvědomují, že jsou zodpovědní za své zdraví, a obětují tomu pouhých 10 minut denně.