Rhino Horn - Konvička na výplach nosu modrá

Kód: 492
Neohodnoceno
Značka: Rhino horn
295 Kč
Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
25.7.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Konvička Rhino Horn™ je vyrobena z materiálu schváleného pro styk s potravinami a na rozdíl od levných napodobenin lze naší konvičku v domácích podmínkách opakovaně sterilizovat několikaminutovým vyvařením ve vodě. Vzhledem k prakticky neomezené životnosti a zanedbatelným provozním nákladům vychází použití naší konvičky v dlouhém období levněji než dostupné alternativy.

Pokud máte ucpaný nos, trpíte nachlazením, záněty nosních dutin nebo máte alergii či sennou rýmu, vyplachování nosu konvičkou Rhino Horn™ Vám může pomoci. Tato metoda je velmi účinná při prevenci a léčbě běžných zánětů horních cest dýchacích, jakož i akutních a chronických zánětů vedlejších nosních dutin. Solný roztok při výplachu odplaví zánětlivý sekret, zvlhčí sliznici a urychlí její regeneraci.

U osob trpících alergickou rýmou (zejm. v důsledku alergie na pyl a prach) dojde při výplachu nosu k odstranění alergenů, a tím ke zmírnění obtíží.

  • Výplach nosu se osvědčil také jako péče po chirurgických zásazích v oblasti nosu, u osob pobývajících v prašném prostředí i při nadměrném vysychání nosní sliznice.
  • Vyplachování přispívá k uvolnění tzv. zadní rýmy a může předcházet zánětům středouší.

Již po generace si rybáři na celém světě vyplachují nos slanou vodou. Také v rámci jógy je nosní hygiena jedním z mnoha praktikovaných očistných procesů. Obecně vzato se jóga stává populární a úspěšně se šíří i v naší civilizaci. Například čištění zubů je v tradici jógy praktikováno již po tisíce let, ale v západní kultuře to je skutečně běžné až asi posledních 100 let.

Výplach nosu jako součást každodenní hygieny se v posledních letech stal populárním v západní Evropě i severní Americe a nesporně patří k prevenci proti virovým a bakteriálním infekcím.

Procedura výplachu nosu se nazývá nosní sprcha nebo laváž nosu, v systému jógy pak džala nétí (v angličtině Jala Neti). Nádoba na výplach nosu používaná v systému jógy se tradičně jmenuje Lota Néti, v angličtině se užívá pojmu Neti Pot. Dále se můžeme setkat s dříve používanými jmény jako nosní irigátor či aplikátor.

Použití:

K výplachu nosu používáme vlažnou slanou vodu (fyziologický roztok 0,9% NaCl, který se připraví pomocí přibalené odměrky). Roztok naléváme pomocí konvičky Rhino Horn™ do jedné nosní dírky a druhou dírkou necháme vytékat ven, přičemž dochází k čištění vnitřní části nosu. Postup se opakuje ještě u druhé nosní dírky.

Použití konvičky Rhino Horn™ je snadné, nicméně pro dokonalý výsledek doporučujeme, abyste si nejprve přečetli návod k použití, který je součástí každého balení konvičky Rhino Horn™.

  • 1 odměrka soli - Použijte obyčejnou kuchyňskou sůl. Rozhodně ne náhražku soli ani sůl dochucovanou.
  • Dolít vlažnou vodou - Konvičku zcela naplňte vlažnou vodou (zhruba 37°C) a promíchejte odměrkou. Voda musí být nezávadná a tedy pitná.
  • Výplach nosu - Výplach nosu čistí a uvolňuje sliznice. Voda samovolně protéká nosními dírkami.
  • Vysmrkat - Jemným vysmrkáním odstraníte zbývající vodu a výsledkem bude uvolněný nos. Usazeniny pylu a prachu jsou pryč. 

Vlastnosti:

  • Rhino Horn™ je zdravotnický prostředek určený k výplachu nosu slanou vodou.
  • Rhino Horn™ je vyroben z recyklovatelného PEHD (vysokohustotní polyetylén, PolyEthylene High Density), který je schválen pro styk s potravinami.
  • Rhino Horn™ je vyráběn v souladu s ISO 13485:2003, systémem řízení jakosti výrobce zdravotnických prostředků.
  • Rhino Horn™ byl úspěšně testován dle nařízení EU REACH na přítomnost tzv. látek vzbuzujících mimořádné obavy (SVHC — substances of very high concern). Rhino Horn™ neobsahuje ftaláty, kadmium ani bisfenol A (BPA).